MenuMenu
MODERNIZACJATABORU SZYNOWEGOXV KONFERENCJA

Założenia tematyczne:

 

  • Finasowanie
    • wsparcie Funduszy Europejskich (POIŚ, EFIS, CEF)
    • Program Inteligentny Rozwój
  • Modernizacja oraz zakup nowych jednostek
    • certyfikacje i dopuszczenia nowych i modernizowanych jednostek,
    • rynek dostawców podzespołów, części i usług – zamówienia i realizacja,
    • innowacyjne rozwiązania dedykowane taborowi (konstrukcja, trwałość, bezpieczeństwo),
    • najnowsze rozwiązania związane z komfortem i ergonomią,
    • maksymalizacja  potencjału przewozowego operatora towarowego, wdrożenie systemów informatycznych śledzenia pociągów i jednostek ładunkowych, bazujących na nowoczesnych narzędziach teleinformatycznych,
    • modernizacja pojazdów szynowych z uwzględnieniem wymagań interoperacyjności,
    • wdrażanie nowych systemów informacji dla podróżnych,
    • dzierżawa jednostek taborowych,
    • zakup vs modernizacja.
  • Eksploatacja, naprawy i utrzymanie
    • bieżąca eksploatacja i utrzymanie taboru kolejowego,
    • diagnostyka i usuwanie usterek,
    • organizacja zaplecza techniczno-naprawczego,
    • własne zaplecze utrzymaniowe vs outsourcing usług,
    • przeciwdziałanie wandalizmowi,
    • szkolenie kadr.
  • Bezpieczeństwo
    • rozwiązania w zakresie zabezpieczania i monitorowania pojazdów,
    • bezpieczeństwo z uwzględnieniem przepisów prawnych,
    • udogodnienia dla niepełnosprawnych

 

18 kwietnia 2018 r. – I dzień konferencji 

11.00-12.00 rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji - BUDYNEK STOK 2 (wejście główne)
12.00-12.45 lunch - BUDYNEK STOK 3
13.00 uroczyste rozpoczęcie konferencji - BUDYNEK STOK 3 sala WENECKA
Adam Musiał, Dyrektor Generalny, Dorota Markiewicz, Dyrektor Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

uroczystość wręczenia CERTYFIKATÓW przystąpienia w poczet firm członkowskich
Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei 

Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski,

JOTUN POLSKA Sp. z o.o., 

Katpol Wajcowicz i Wspólnicy Spółka Jawna,

SUMA SOLUTIONS SP z o.o., 

Fabryka Wyrobów Runowych Runotex S.A.,

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o., 

RAIL-BOHAMET Sp. z o.o., Simpax sp. z o. o.,

SIMPAX Sp. z o.o.,

Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA 

CZ-Carbon Polska Sp. z o.o.

MIDURA GROUP Sp. z o.o.

13.00 – 16.00 PANEL I

  • CENTRUM UNIJNYCH PROJEKTÓW TRANSPORTOWYCHPrzemysław Wróbel, Doradca Dyrektora CUPT, „Wsparcie Funduszy Unijnych dla projektów transportu szynowego w perspektywie 2014-2020”
  • NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU Marek Palka, Koordynator ds. Transportu i Inżynierii Mechanicznej, „Oferta NCBR w zakresie finansowania prac B+R w obszarze transportu kolejowego”
  • MEDCOM Sp. z o.o., Jerzy Kaska, Dyrektor Handlowy ds. Trakcji, „Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne MEDCOM dla krajowych i zagranicznych producentów taboru.”
  • MIDURA GROUP Sp. z o.o., Damian Midura, Prezes, Rafał Szostak, Manager Projektu, „Fotele Maszynisty i ich rola we współczesnych pojazdach szynowych oraz wpływ na komfort oraz poprawę warunków pracy, a co za tym idzie przeciwdziałanie chorobom zawodowym”
  • PKP INTERCITY S.A., Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu, „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”
  • GRAW Sp. z o.o., Juliusz Grabczyk, Prezes Zarządu, “Laserowe systemy pomiaru geometrii kół taboru szynowego.”
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Sławomir Pipke, Dyrektor ds. Eksploatacji, „Cyfrowa łączność radiowa na przykładzie PKP SKM w Trójmieście”
  • 3M Poland Sp. z o.o. Marcin Domanski, Market Development Specialist. „Rozwiązania 3M wykorzystywane w modernizacji i budowie taboru szynowego”
  • HERBERT KNEITZ GmbH, Ilona Jacob, Dyrektor, „Razem zrewolucjonizujemy mobilność na nowo”
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., Sławomir Pipke, Dyrektor ds. Eksploatacji, „Cyfrowa łączność radiowa na przykładzie PKP SKM w Trójmieście”
  • DARPOL Sp. z o.o., Sp.K., Dariusz Jasiński, Prezes Zarządu, "Części zamienne produkowane przez DARPOL Bydgoszcz jako odpowiedź na potrzeby producentów i operatorów taboru - 30 lat działalności DARPOL BYDGOSZCZ 1988-2018"

16.00 - 16.15 Przerwa kawowa - BUDYNEK STOK 3

30 lecie firmy DARPOL Sp. z o.o. Sp. K. – zapraszamy na stoisko

16.15 – 18.30 PANEL II

************* KONKURS Z NAGRODAMI ************* MEDCOM Sp. z o.o.

  • KATPOL Wajcowicz i Wspólnicy Spółka Jawna,  Michał Chomicki, Manadżer Produktu,"Fotele pasażerskie i maszynistów - najnowsze trendy w pojazdach szynowych"
  • SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. K. Mariusz Syldatk, Dyrektor Handlowy, „Budowa, modernizacja zaplecza serwisowego taboru. Projektowe marzenia vs kompromisy”
  • PRZEWOZY REGIONALNE Sp. z o.o. Paweł Stefański, Dyrektor, Radosław Przybyszewski, Dyrektor Biura Utrzymania Taboru, „Modernizacja taboru i zaplecz technicznych spółki „Przewozy Regionalne” sp. z o.o."
  • AKSEL Sp. z o.o., Arkadiusz Urbańczyk, Inżynier Sprzedaży, „Aplikacja ConSEL w służbie Przewoźnika – nowe rozwiązania”
  • PHOENIX CONTACT SP. Z O.O., Dariusz Chiliński, Kierownik Zespołu PM, „Efektywność i jakość połączeń przewodów w technice Push-in przy modernizacjach taboru kolejowego”
  • Szybka Kolej Miejska w Warszawie Sp. z o.o., Agata Bogucka, Naczelnik, „Modernizacja zaplecza utrzymaniowego Szybkiej Kolei Miejskiej”.
  • HOLMATRO Polska Sp. z o.o. Marcin Chmielewski, Menedżer Sprzedaży, „Systemy wkolejania Holmatro. Narzędzia hydrauliczne i mechaniczne dla warsztatów naprawczych”
  • UNIMARKET KOMPOZYTY Sp. z o.o., Sp.K., Magdalena Chudecka, Doradca Techniczno Handlowy, „Folia zamiast farby – technologia oklejania nowych i modernizowanych pojazdów szynowych”

19.30 Uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości - BUDYNEK STOK 2 SALA KONGRESOWA

JUBILEUSZ XV-lecia konferencji „Modernizacja Taboru Szynowego – zakup i utrzymanie”

19:30 Uroczyste rozpoczęci Gali
20:00 Wręczenie statuetek jubileuszowych

19 kwietnia 2018 r. – II dzień konferencji

7.00 –   9.30 Śniadanie - BUDYNEK STOK 2, restauracja PANORAMA

10.00 - 12:00  PANEL III

************* KONKURS Z NAGRODAMI ************* LEXUS

  • NOVOL Sp. z o.o. Sławomir Bezubik, Koordynator ds. Kluczowych Klientów„NOVOL - 40-lecie firmy , systemy farb dla kolejnictwa”
  • KOLEJE MAZOWIECKIE – KM SP. Z O.O., Czesław Sulima, Członek Zarządu, „Inwestycje taborowe i inwestycje związane z utrzymaniem taboru w Kolejach Mazowieckich”
  • JOTUN POLSKA Sp z o.o., Jacek Mroziński, Dyrektor Sprzedaży, „Chronimy przed czasem Jotun - Światowy Lider w Produkcji Farb Antykorozyjnych”
  • MABO Sp. z o.o., Andrzej Kowalczyk, Prezes, „Nowe rozwiązania konstrukcji nośnych górnej sieci trakcyjnej”
  • RISK GUARD, Bartosz Kieler, V-ce Prezes, & STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Krzysztof Rybowski, Dyrektor, wspólna prezentacja STBU & Risk Guard, "Pociągiem w stronę bezpieczeństwa branży kolejowej, czyli jak efektywnie zarządzać ryzykiem i obniżyć koszty prowadzenia biznesu"
  • Instytut Pojazdów Szynowych TABOR, Jarosław Czerwiński, Zastępca Dyrektora Instytutu, Rafał Cichy, Kierownik Ośrodka Certyfikacji Wyrobów - "Rola Instytutu Pojazdów Szynowych TABOR w procesie modernizacji i dopuszczenia do ruchu pojazdów szynowych"

12.00 – 13.00 IV PANEL „Narzędzia IT i telematyka na kolei”

Moderator: Jarosław Kowalski, Dyrektor Biura Informatyki, PKP Intercity SA,

  • PKP TELKOL Sp. z o.o., Tomasz Sęk, Dyrektor Biura Sprzedaży „Wi-Fi na kolei”
  • SIM FACTOR Sp. z o.o., Rafał Trznadel, Prezes Zarządu,„Rozwiązania IT w taborze szynowym”
  • MICROSOFT Sp. z o.o., Michał Poliszkiewicz, Dyrektor,„Innowacja technologiczna jako warunek rozwoju telematyki transportu szynowego”
  • Comp S.A. – Rafał Urbańczyk – Business Development Manager – „System planistyczny dla maszynistów i konduktorów oraz rozwiązanie dla predykcyjnego utrzymania taboru”
  • Dyskusja

13.00 – 14.00 PANEL V Forum Dyskusyjne

„Oferta produktowa jako niezbędny element rozwoju oraz sprawnego działania taboru szynowego”
Moderator: dr inż. Michał Łagosz, MEDCOM Sp. z o.o.

Z udziałem:
CUPT Przemysław Wróbel, Doradca Dyrektora CUPT
NCBIR – Maciej Malski - Brodzicki, Kierownik Sekcji Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami
PKP Intercity SA, Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu,
PKP CARGO SA, Krzysztof Chwaja, Dyrektor Biura Taboru i Wsparcia Technicznego,
PKP SKM w Trójmieście, Maciej Lignowski, Prezes Zarządu
Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Zarządu
ZNTK Mińsk Mazowiecki, Krzysztof Adamski, Prezes Zarządu
Metro Warszawskie Sp. z o.o., Marek Sokołowski, Członek Zarządu,
 

14:00 - 15:00 Obiad - BUDYNEK STOK 2, restauracja PANORAMA

15.00 – 17.00 PANEL VI

************* KONKURS Z NAGRODAMI *************

  • RUNOTEX – PRODUKCJA Sp. z o.o., Jarosław Staszak, Prezes Zarządu, „Tradycja i nowoczesne technologie w tkaninach komunikacyjnych Runotex-u. Prezentacja firmy”
  • Koleje Śląskie Sp. z o.o., Jacek Sowa, Dyrektor Działu Zarządzania i Utrzymania Taboru,„Proces zmian w strukturze floty i organizacji zaplecza technicznego”
  • HellermannTyton GmbH, Paweł Petykiewicz, Sales Manager, „Czy oznaczenia radiowe znajda zastosowanie w kolejnictwie do ewidencji składników majątku”
  • INSTYTUT KOLEJNICTWA, Zakład Pojazdów Szynowych, Zbigniew Cichocki, Kierownik, "Prawne i techniczne aspekty modernizacji pojazdów szynowych na przykładzie polskich EZT i wagonów pasażerskich". 
  • ALSTOM KONSTAL SA, Artur Fryczkowski, Director Services Poland, „Outsourcing usług utrzymaniowych. Naprawy i utrzymanie na przykładzie projektu Pendolino.” 
  • LANTAL TEXTILES AG, Anna Siwińska, Dyrektor Sprzedaży, "Materiały tekstylne w pojazdach szynowych"
  • KOLEJE MAŁOPOLSKIE Sp. z o.o., Grzegorz Stawowy, Prezes Zarządu, „Pociąg do nowoczesności – innowacyjne rozwiązania techniczne w nowym taborze Spółki Koleje Małopolskie”
  • RADIONIKA Sp. z o.o., Andrzej Nikoniuk, Prezes Zarządu, "Formalne i techniczne aspekty migracji z VHF do GSM-R. Wyzwania stojące przed przewoźnikami w kontekście dostosowania taboru do wymagań budowanego w Polsce systemu GSM-R".

18:15 Spotkanie firm Członkowskich Izby – BUDYNEK STOK 2 Sala nr 5 nad recepcją hotelu

18.30 Zbiórka przed recepcją hotelową - BUDYNEK STOK 2
18.45 Wyjazd autokarami. Przejazd trasa widokową 
19.30 Biesiada góralska – konkurs „KREATYWNY MODERNIZATOR”

20 kwietnia 2018 r. – III dzień konferencji

7.30  – 9.00 Śniadanie - BUDYNEK STOK 2, restauracja PANORAMA

10.00 – 12.30 PANEL VII

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RAPORTU KOLEJOWEGO

  • ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA Sp. z o.o., Mariusz Nowakowski, Naczelnik Wydziału Taboru, "Innowacyjne rozwiązania techniczne Tabor – Zaplecze – Utrzymanie". Z ramienia "ŁKA" sp. z o.o.
  • METALKO Sp. z o.o., Katarzyna Żyta, Dyrektor, „Bezpieczeństwo przewozu materiałów niebezpiecznych – prototypowa linia pilotażowa do aplikacji wykładzin chemoodpornych”
  • NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU, Maciej Malski-Brodzicki, Kierownik Sekcji Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, „Partnerstwo innowacyjne – tabor kolejowy przyszłości”
  • KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE SA, Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu, Wojciech Zdanowski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
    „Nowe i modernizowane - Ekonomiczne aspekty zakupów i modernizacji”
  • Prezentacje firm z branży
  • Dyskusja oraz podsumowanie konferencji
  • Losowanie upominków wśród uczestników konferencji

 

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali

  • Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, 
  • Ministerstwo Rozwoju,         
  • Urząd Transportu Kolejowego,
  • Instytut Kolejnictwa,
  • Centrum Unijnych Projektów Transportowych,
  • Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce,
  • PKP INTERCITY S.A.
  • PKP CARGO S.A.,
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście,
  • PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. 
  • Przewozy Regionalne Sp. z o.o.
  • „Koleje Mazowieckie - KM" Sp. z o.o. 
  • Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.
  • Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.
  • Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.
  • Koleje Śląskie Sp. z o.o.
  • Koleje Dolnośląskie S.A.
  • DB CARGO Polska S.A.
  • Rail Polska Sp. z o.o.
  • Lotos Kolej Sp. z o.o.
  • Kolej Bałtycka S.A.
  • CTL Logistics Sp. z o.o.
  • Freightliner PL Sp. z o.o. 
  • Metro Warszawskie Sp. z o.o.
  • Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
  • Tramwaje Śląskie S.A.
  • Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
  • Tramwaje Elbląskie Sp. z o.o.
  • Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacyjne w Krakowie, Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu, Poznaniu
  • Politechnika Śląska
  • Politechnika Krakowska
  • Politechnika Warszawska
  • Przedsiębiorcy z branży.

 

Zapraszamy do prezentacji produktów firmy

V WYSTAWA
„MODER – SERWIS”
w dniach 18 – 20 kwietnia 2018 r.
CK Hotel STOK, Wisła

 

*) W trakcie uzgodnień
**) Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w programie.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

    akceptuję czytaj więcej
    grupa MTM | najlepsze strony www