MenuMenu
MODERNIZACJATABORU SZYNOWEGOXV KONFERENCJA

Program 2017

3 kwietnia 2017 r. – poniedziałek

11.00-12.00 rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji
11.00-12.30 lunch
12.45 uroczyste rozpoczęcie konferencji
Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
Dorota Markiewicz, Dyrektor Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Uroczystość wręczenia CERTYFIKATÓW przystąpienia w poczet firm członkowskich
Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
NOVOL Sp. z o.o., ATECH S.C., DARPOL Sp. z o.o. Sp. k.,

13.00 – 13.45 PANEL I Wystąpienia i prezentacje zaproszonych gości

 

  • MINISTERSTWO ROZWOJU, Jakub Tataj, Główny Specjalista Wydział Wdrażania Sektora Transport 1 Departamentu Programów Infrastrukturalnych „Planowane efekty projektów kolejowych dotyczących taboru”
  • CENTRUM UNIJNYCH PROJEKTÓW TRANSPORTOWYCH, Przemysław Wróbel, Doradca Dyrektora CUPT „Aktualny stan wdrażania projektów taborowych w POIŚ 2014-2020”
  • URZĄD TRANSPORTU KOLEJOWEGO, Krzysztof Plewa, Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego
  • MEDCOM – PARTNER TECHNOLOGICZNY, Michał Łagosz, Kierownik Działu Konstrukcji Mechanicznych „Produkty MEDCOM na rynki zagraniczne”
  • SSK Rail Sp. z o.o. Adam Pecho, Prezes Zarządu, „Bezpieczna modernizacja: Jak zagwarantować sobie pewny zysk i wysoką satysfakcję klienta wykonując modernizacje taboru?” 
  • Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Radosław Przybyszewski, Dyrektor Biura Utrzymania Taboru „Zakupy i modernizacja taboru w Spółce Przewozy Regionalne”
  • LedaTel Sp. z o.o. i Wspólnicy, Spółka Komandytowa, Paweł Korczakowski, Inżynier Systemów IT „Innowacyjne rozwiązania IT w Modernizacji Taboru Szynowego”
  • Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, Sławomir Centkowski, Wiceprezydent, „Propozycje uwag i zmian dot. produkowanego i modernizowanego taboru”
  • P.U.T. GRAW Sp. z o.o. Juliusz Grabczyk, Prezes Zarządu, „Nowoczesne technologie pomiaru kół taboru szynowego”
  • NOVOL Sp. z o.o., Grzegorz Wojciechowski, Dyrektor, Sławomir Bezubik, Koordynator ds. Kluczowych Klientów, „NOVOL INDUSTRIAL – systemy farb dla kolejnictwa”
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. .z o.o., Maciej Lignowski, Prezes Zarządu, „Układ napędowy w elektrycznych zespołach trakcyjnych typu EN 57/71 na przestrzeni lat w PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o.”

 

13.45 – 17.30 PANEL II Wystąpienia i prezentacje

 

  • AKSEL Sp. z o.o./DEUTA WERKE, Karl-Heinz Schomaker, Manager Business Development, „Rodzina rejestratorów REDBOX – poziomy bezpieczeństwa, normy TSI”
  • PKP INTERCITY S.A., Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu ds. Operacyjnych „Rozbudowa parku taborowego w oparciu o modernizacje i zakup”
  • TURCK sp. z o.o., Andrzej Dwojak, Product Manager Fotoelectrics and Safety „Przyciski i rozwiązania LED dla aplikacji kolejowych”
  • Rail Polska Sp. z o.o., Mirosław Szczelina, Wiceprezes Zarządu „Modernizacja lokomotyw z trakcji spalinowej na elektryczną na przykładzie lokomotywy 207E modernizowanej w Rail Polska”
  • SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. K. Mariusz Syldatk, Dyrektor Handlowy „Stan techniczny i wizualny taboru a wyposażenie zaplecza warsztatowego”
  • HEICO Poland Sp. z o.o., Krzysztof Włodarz, Dyrektor Generalny „Jak skutecznie rozwiązać problem luzujących się śrub i nakrętek”

 

17.30 PANEL III FORUM DYSKUSYJNE

Temat forum – „Bezpieczny, ekonomiczny, komfortowy – tabor szynowy przyszłości”
Moderator forum: Czesław Warsewicz Prezes Zarządu “Blue Ocean” Business Consulting Sp. z o.o.
Uczestnicy forum:

  • Przemysław Wróbel, Doradca Dyrektora, Centrum Unijnych Projektów Transportowych,
  • Krzysztof Plewa, Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego,
  • URZĄD TRANSPORTU KOLEJOWEGO, Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Zarządu,
  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu,
  • Koleje Dolnośląskie S.A., Andrzej Wasilewski, Prezes Zarządu,
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o., Nicolas Halamek,
  • MD Transport Poland,
  • ALSTOM Konstal S.A., Marek Sokołowski, Wiceprezes Zarządu,
  • Metro Warszawskie Sp. z o.o., Jerzy Obrębski, Członek Zarządu Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. w Warszawie,
  • Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity S.A.,
  • Jacek Grabarczyk, Dyrektor Marketingu, ZNTK Mińsk Mazowiecki Sp. z o.o./ Grupa PESA,
  • Józef Michalik, Wiceprezes Zarządu NEWAG S.A.

19.30 Uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości

Atrakcja wieczoru – niespodzianka

Konkurs „KREATYWNY MODERNIZATOR”

4 kwietnia 2017 r. – wtorek

7.00 – 9.00 Śniadanie

  • Philips Lighting Poland Sp. z o.o., Robert Rzepiński, Value Added Partner Leader „Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej na przykładzie innowacyjnych projektów oświetleniowych LED”
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o., Andrzej Wasilewski, Prezes Zarządu „Tabor Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, umowa zakupu z usługą serwisowania”
  • HERBERT KNEITZ GmbH, Ilona Jacob, Dyrektor, „Najnowsze i bardziej odporne tkaniny zgodne z nową Normą EN 45545”
  • PHOENIX CONTACT Sp. z o.o. Dariusz Chiliński Kierownik Zespołu PM – Menedżer Obszaru Biznesu, „Trwałość połączeń przewodów elektrycznych i sygnałowych na przykładzie długotrwałej eksploatacji w warunkach agresywnych”
  • Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o., Koleje Mazowieckie Krzysztof Kijo, Zastępca Dyrektora Biura Eksploatacyjno-Technicznego, „Plany w zakresie inwestycji, modernizacji i utrzymania taboru Spółki Koleje Mazowieckie – KM”
  • IOW TRADE, Marcin Ludwiniak, Inżynier Sprzedaży, „Oferta produktowa IOW TRADE sp. z o.o. w aplikacjach kolejowych”

 

11.30 – 13.30 PANEL V Wystąpienia i prezentacje

 

  • Instytut Kolejnictwa, Piotr Tokaj, Starszy Specjalista badawczo-techniczny, „Modernizacja Taboru wymuszona przez nowe wymagania w zakresie emisji hałasu”
  • LANTAL TEXILES AG, Anna Siwińska, Dyrektor Sprzedaży, „Materiały tekstylne do wnętrz pojazdów szynowych”
  • UNIMARKET Kompozyty Sp. z o.o. Sp. K. Michael Ruppik, Doradca techniczny, „Nowoczesne systemy malarskie dla nowych i remontowanych wagonów”
  • Williams-Hayward Protective Coatings – Robert Zawalich, Prezes S.T.E.P Europa Innowacyjne, ekologiczne, jednopowłokowe systemy antykorozyjne WHPC stosowane w polskim i światowym kolejnictwie.
  • PKP CARGO S.A. Grzegorz Woźniak, Zastępca Dyrektora Biura Taboru i Wsparcia Technicznego „Inwestycje w tabor kolejowy PKP CARGO S.A. – doświadczenia na bazie zrealizowanych projektów oraz oczekiwania przewoźnika towarowego”
  • DELLNER Sp. z o.o., Joanna Siemieniuk, Managing Director, „Dellner- Twój najlepszy partner serwisowy dla systemów łączących pociągi”
  • ENTE Sp. z o.o. Rafał Gwiazda, Dyrektor Sektora Kolejowego „Nowe funkcjonalności aplikacji serwerowej firmy ENTE do obsługi systemów pokładowych i utrzymania technicznego pojazdów kolejowych”
  • ENIKA Sp. z o.o., Ryszard Kowalczyk, Specjalista ds. Marketingu „Współczesna elektronika kluczem do skutecznej modernizacji taboru”

13.30 – 14.30 Obiad

14.30 – 16.15 PANEL VI Wystąpienia i prezentacje

 

  • TT-Thermo KING Sp. z o. o., Tomasz Szmajter, Regionalny Manager ds. Sprzedaży – RAIL „12 lat doświadczeń na polskim rynku pojazdów szynowych”.
  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Zarządu, „Zaplecza utrzymania taboru, dylemat – własne czy obce ? Doświadczenia Użytkownika”
  • NOVATEL Sp. z o.o. Adam Gregorczyk, Dyrektor Marketingu „Innowacyjne systemy komunikacji głosowej uwzględniające potrzeby pasażerów niepełnosprawnych w taborze szynowym”
  • Koleje Dolnośląskie SA, Piotr Rachwalski, Prezes Zarządu „Kupować czy modernizować – analiza eksploatacji taboru nowego i modernizowanego w Kolejach Dolnośląskich”
  • RISK GUARD Sp. z o.o. Bartosz Kieler, V-ce Prezes Zarządu, „Zarządzenie ryzkiem szkodowym w spółkach kolejowych, a program ubezpieczenia. Zagrożenia i rozwiązania”
  • MAX HARTER, Grzegorz Dokurno, Karol Piekutowski, Właściciele „Bezpieczeństwo pasażerów – Koleje z Sercem”

16.40 Zbiórka
17.00 Wyjazd plenerowy
17.30 – 18.30 Dolina Chochołowska, przejazd fasiągami i dorożkami – strój nieformalny.
Piesza wycieczka na Siwą Polanę, gdzie można podziwiać jeden z najbardziej spektakularnych widoków w polskich górach – krajobraz kwitnących krokusów.
19.00 – 20.00 Zabawa w Kolibie – Dolina Chochołowska
19.30 – 23.30 FOTOBUDKA – pamiątkowe zdjęcia z Zakopanego

5 kwietnia 2017 r. – środa

7.30 – 9.00 Śniadanie

  • Politechnika Śląska, Wydział Transportu dr hab. inż. Janusz Ćwiek, prof. nzw. Pol. Śl. Kierownik Katedry Transportu Kolejowego „Działalność dydaktyczna i badawczo-rozwojowa Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w zakresie transportu kolejowego”
  • Politechnika Poznańska, Wydział Maszyn Roboczych i Transportu, Zakład Pojazdów Szynowych dr hab.inż. Adam Kadziński, Kierownik Zakładu Pojazdów Szynowych „Przykłady skutecznej współpracy nauki z branżą tramwajową i kolejową”
  • INSTYTUT KOLEJNICTWA, Paweł Urbańczyk, Adiunkt, „Możliwości zwiększenia prędkości modernizowanych jednostek EN-57” Dyskusja oraz podsumowanie konferencji

Losowanie upominków wśród uczestników konferencji

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy.

    akceptuję czytaj więcej
    grupa MTM | najlepsze strony www