MenuMenu
MODERNIZACJATABORU SZYNOWEGO

XVI KONFERENCJA

Założenia tematyczne:

 

  • Finasowanie
    • wsparcie Funduszy Europejskich (POIŚ, EFIS, CEF)
    • Program Inteligentny Rozwój
  • Modernizacja oraz zakup nowych jednostek
    • certyfikacje i dopuszczenia nowych i modernizowanych jednostek,
    • rynek dostawców podzespołów, części i usług – zamówienia i realizacja,
    • innowacyjne rozwiązania dedykowane taborowi (konstrukcja, trwałość, bezpieczeństwo),
    • najnowsze rozwiązania związane z komfortem i ergonomią,
    • maksymalizacja  potencjału przewozowego operatora towarowego, wdrożenie systemów informatycznych śledzenia pociągów i jednostek ładunkowych, bazujących na nowoczesnych narzędziach teleinformatycznych,
    • modernizacja pojazdów szynowych z uwzględnieniem wymagań interoperacyjności,
    • wdrażanie nowych systemów informacji dla podróżnych,
    • dzierżawa jednostek taborowych,
    • zakup vs modernizacja.
  • Eksploatacja, naprawy i utrzymanie
    • bieżąca eksploatacja i utrzymanie taboru kolejowego,
    • diagnostyka i usuwanie usterek,
    • organizacja zaplecza techniczno-naprawczego,
    • własne zaplecze utrzymaniowe vs outsourcing usług,
    • przeciwdziałanie wandalizmowi,
    • szkolenie kadr.
  • Bezpieczeństwo
    • rozwiązania w zakresie zabezpieczania i monitorowania pojazdów,
    • bezpieczeństwo z uwzględnieniem przepisów prawnych,
    • udogodnienia dla niepełnosprawnych

10 czerwca – PONIEDZIAŁEK – I DZIEŃ KONFERENCJI

11:00 –11:45  Rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji BUDYNEK STOK 2 (Wejście Główne)
11:45 –12:45  Lunch BUDYNEK STOK 3 – SALA EUROPA
12:45 –13:00 Uroczyste rozpoczęcie konferencji BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA
Adam Musiał – Dyrektor Generalny – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
Dorota Markiewicz – Dyrektor – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Uroczyste wręczenie CERTYFIKATÓW przystąpienia w poczet firm członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Przewozy Regionalne Sp.  z o.o. 
CSI INVEST Sp. z o.o.,     
TRAFECO Spółka Jawna Artur Strug – Mirosław Łukiewski,   
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ROLMETAL T.Kubańska, J.Kubański Sp.J.
STRATIFORME POLSKA Sp. z o. o. 
Grupa – Topex Sp. z o. o.
NAWI Solutions Sp. z o.o. Sp. K.  
PRIS System Sp. z o.o.

Blok I godz. 13:00 – 15:00  Wystąpienia zaproszonych gości / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

 

  • MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY– Aleksander Wołowiec - Koordynator Komitetu Sterującego Komponentu Kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego
    „Aspekty przemysłowe programu budowy CPK”
  • MEDCOM SP. Z O.O. – Michał Łagosz – Kierownik Działu Konstrukcji Mechanicznych
    „Nowe kierunki rozwoju urządzeń energoelektronicznych firmy MEDCOM”
  • ZEP/ "PREXPOL" J.PISKOR I J.WALKIEWICZ SPÓŁKA JAWNA – Robert Świercz  – Manager
    „ZEP w służbie kolei w Polsce”
  • NARODOWE CENTRUM BADAŃ i ROZWOJU – Agata Liwska-Gołoś - Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami
    „Nowy model finansowania innowacyjnych rozwiązań na przykładzie projektu InnoPKP”
  • GRUPA TOPEX – Witold Penczek – Doradca Techniczno-Handlowy
    „Mobilność i bezpieczeństwo, nowoczesne narzędzia”
  • CENTRUM UNIJNYCH PROJEKTÓW TRANSPORTOWYCH – Przemysław Wróbel – Doradca Dyrektor CUPT
    „Sprawne pozyskiwanie i efektywne wykorzystanie funduszy unijnych”
  • 3M POLAND SP. Z O.O. – Rohit Ramdey – Global Business Development Manager – Rail, Wojciech Ślaski – Application Engineering Specjalista
    „Globalne rozwiązania 3M dla poprawy komfortu pasażerów i zwiększenia efektywności odnawiania taboru”
    OTWARTE WARSZTATY 3M – BUDYNEK STOK 3

 

godz. 15:00 – 16:00 I PANEL DYSKUSYJNY / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

BUDUJEMY TABOR PRZYSZŁOŚCI 
ERGONOMIA – EKONOMIKA – DESIGN – UNIFIKACJA – EKOLOGIA – BEZPIECZEŃSTWO – INWESTYCJE

MODERATOR – Kamil Grotnik –  Manager programu InnoPKP 
NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU, DZIAŁ ROZWOJU INNOWACYJNYCH METOD ZARZĄDZANIA PROGRAMAMI


  • CUPT– Przemysław Wróbel – Doradca Dyrektora CUPT
  • PKP CARGO S.A. - Krzysztof Chwaja – Dyrektor Biura Taboru i Wsparcia Technicznego
  • PKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIE SP. Z O.O. – Maciej Lignowski – Prezes Zarządu
  • KOLEJE WIELKOPOLSKIE SP. Z O.O. – Włodzimierz Wilkanowicz – Prezes Zarządu
  • NEWAG S.A. – Adam Magiera – Dyrektor Mrketingu
  • MEDCOM SP. Z O.O. – Michał Łagosz – Kierownik Działu Konstrukcji Mechanicznych

 

Blok II   godz. 16:00 – 18:30 / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA | KONKURS z nagrodami cz.1

 

  • URZĄD TRANSPORTU KOLEJOWEGO – Krzysztof Plewa  – Zastępca Dyrektora, Oddział Terenowy w Katowicach
  • PKP INTERCITY S.A. - Jarosław Oniszczuk – Członek Zarządu, Adam Laskowski – Członek Zarządu
    ”Kolej wielkich inwestycji”
  • LANKWITZER POLSKA SP. Z O.O. – Artur Cynar  – Koordynator
    „EvoKure ©, Innovation for Future”
  • CS NATURA TOUR SP. Z O.O. – Jacek Kosiński – Członek Zarządu
    „Wykorzystanie symulatorów pracy w procesie szkolenia maszynistów”
  • SIEMENS SP. Z O.O. – Katarzyna Skowrońska – Specjalista, Łukasz Bancarzewski – Kierownik Produktu
    „Komponenty firmy Siemens dla branży kolejowej”
  • NEWAG S.A. – Konrad Piotrowski – Kierownik Rynku Lokomotyw
    „Kompleksowa oferta NEWAG dla przewoźników towarowych”

17.00 – 17.15 przerwa kawowa BUDYNEK STOK 3  

  • PRZEWOZY REGIONALNE SP. Z O.O. –  Jarosław Klasa – Członek Zarządu – Dyrektor Operacyjny 
    „Z nowym znakiem – nowa jakość”
  • SOSNOWSKI SP. Z O.O., SP. K. – Mariusz Syldatk – Dyrektor Handlowy
    „Technologia umożliwiająca obsługę taboru w zapleczach obsługowo-naprawczych dla poziomu utrzymania od P1 do P5”
  • PHOENIX CONTACT SP. Z O.O. – Dariusz Chiliński – Kierownik
    „Bezpieczeństwo połączeń przewodów w nowym i modernizowanym taborze kolejowym”
  • KOLEJE WIELKOPOLSKIE SP. Z O.O. – Piotr Malarski – Pełnomocnik Zarządu
    „Usterki pojazdów spowodowane kolizjami ze zwierzętami”
  • NOVOL SP. Z O.O. – Grzegorz Wojciechowski – Dyrektor Marketingu NOVOL
    „Nowoczesne zastosowania powłok lakierniczych w branży kolejowej”
  • PIXEL SP. Z O.O. – Sławomir Jankowski – Prezes
    „PIXEL przez 25 lat”

19:30 - Uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości (BUDYNEK STOK 2 sala KONGRESOWA)
20:30 – Wystąpienie z okazji 25-lecia firmy PIXEL -  poczęstunek jubileuszowy

11 czerwca – WTOREK – II DZIEŃ KONFERENCJI

7:00-9:30  - śniadanie BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA
8.00 – 9.45 Poranna kawa na SOSZOWIE z Izbą  
8.00 – zbiórka BUDYNEK STOK 2 (Wejście Główne)
8.15 – 8.45 przejazd STOK - SOSZÓW
8.45 – 9.30 Poczęstunek
9.45 –  powrót do hotelu

Blok III  godz.  10:00 – 13:00 / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA | KONKURS z nagrodami cz.2

 

 

  • SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ INSTYTUT POJAZDÓW SZYNOWYCH „TABOR” – Marta Pachołek-Zegar
    „Homologacja tramwajów w Polsce – dopuszczenie nowych i modernizowanych pojazdów”
  • PKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIE SP. Z O.O. – Sławomir Pipke – Dyrektor ds. Eksploatacji
    „Szkolenia maszynistów – wykwalifikowana kadra – sprawne działanie przewoźnika pasażerskiego”
  • CSI INWEST SP. Z O.O. – Sebastian Kamecki – Prezes Zarządu
    „Prezentacja firmy CSI”
  • ABB SP. Z O.O. – Dawid Szkucik – Kierownik Obszaru Sprzedaży
    „Nowoczesne rozwiązania trakcyjne dla pojazdów szynowych”
  • MIDURA GROUP SP. Z O.O. – Damian Midura – Prezes
    „Poprawa warunków pracy przez zmianę sposobu myślenia”

11:30 - 11:45  przerwa kawowa BUDYNEK STOK 3 

  • LANTAL TEXTILES AG – Anna Siwińska – Dyrektor ds. Sprzedaży
    „Materiały tekstylne w pojazdach szynowych a komfort podróży”
  • KOLEJE MAZOWIECKIE – KM SP. Z O.O. – Joanna Ryfa – Pełnomocnik Zarządu ds. Systemu Zarządzania Bezpoieczeństwem 
    „Utrzymanie taboru – ważny element w procesie przewozów pasażerskich”
  • HERBERT KNEITZ GMBH – Ilona Jacob – Dyrektor
    „Tkaniny w kolejnictwie oraz szerokie możliwości wdrożenia wzoru”
  • STRATIFORME POLSKA SP. Z O.O. – Małgorzata Kszczotek  – Dyrektor Handlowy i Administracyjny
    „Przykładowe projekty modernizacyjne taboru”
  • 3M POLAND SP. Z O.O. – OTWARTE WARSZTATY 3M – BUDYNEK STOK 3

13:00 - 14:00  obiad BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

 

godz. 14:00 – 15:00 II PANEL DYSKUSYJNY / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA MODERNIZACJI LOKOMOTYW I EZT

MODERATOR  –  Maciej Andrzejewski  – Dyrektor
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ – INSTYTUT POJAZDÓW SZYNOWYCH „TABOR”

  • NEWAG S.A. – Zenon Radzik – Zastępca Kierownika Działu Badań i Rozwoju
  • CARGOTABOR Sp. z o.o. – Wiesław Szafrański – Pełnomocnik Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Utrzymania Zasobów Produkcji
  • PKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIE SP. Z O.O. – Sławomir Pipke – Dyrektor ds. Eksploatacji
  • LOTOS Kolej Sp. z o.o. – Wojciech Placer – Specjalista ds. Utrzymania Taboru
  • SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ – INSTYTUT POJAZDÓW SZYNOWYCH „TABOR” - Rafał Cichy – Kierownik OCW

 

Blok IV  godz.  15:00 – 18:00 / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA | KONKURS z nagrodami cz.3

 

  • PKP LHS SP. Z O.O. – Mirosław Hawryluk – Komisarz Odbiorczy
    „Utrzymanie i modernizacje lokomotyw na przestrzeni lat 2008 - 2018”
  • PKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIE SP. Z O.O. – Maciej Lignowski – Prezes Zarządu
    „Polityka taborowa Spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o”
  • ENTE SPÓŁKA Z O.O. – Bartłomiej Wszołek – Zastępca Dyrektora Pionu Rozwoju, Rafał Gwiazda – Dyrektor ds. Sektora Kolejowego
    „AWIA FLASH – system detekcji rozbłysków na styku pantograf/sieć trakcyjna”
  • MANKIEWICZ LAKIERY PRZEMYSŁOWE SP. Z O.O., SP.K. – Szymon Szumiło – Prezes
    „Ocena wyglądu powłok lakierniczych – co widzi ludzkie oko ?”
  • KOLEJE ŚLĄSKIE SP. Z O.O. – Wojciech Janik – Dyrektor Działu Zarządzania Przewozami
    „Rekuperacja – doświadczenia Spółki Koleje Śląskie”
  • AKSEL SP. Z O.O. – Tatiana Mazur – Menedżer Klienta Kluczowego
    „Aplikacja ConSEL – nowa jakość w procesie utrzymania taboru”.
  • BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO – Paweł Szaciłło – Dyrektor, Sektor Transportu i Infrastruktury - Departament Projektów Sektorowych
    „Rola i doświadczenia BGK w finansowaniu sektora kolejowego”
  • PKP CARGO S.A. – Grzegorz Wożniak – Zastępca Dyrektora Biura Taboru i Wsparcia Technicznego
    „Potencjał Spółki - unowocześnianie taboru kolejnym etapem rozwoju”
  • VOITH TURBO SP. Z O.O. – Marcin Bocianowski – Specjalista ds. Sprzedaży
    „Voith – nowoczesne komponenty pojazdów szynowych.”
  • LOTOS KOLEJ SP. Z O.O. – Wojciech Placer – Specjalista ds. Utrzymania Taboru
    „Modernizacje parku lokomotyw oraz wagonów i odnawianie floty przewoźnika towarowego na przykładzie LOTOS Kolej Sp. z o.o.”

18:30 – LETNIA SPORTOWA OLIMPIADA IZBOWA (Karczma hotelu STOK, BUDYNEK STOK 2 – PARKING) | kolacja biesiadna (stroje nieformalne)
21:45 – pokaz sztucznych ogni
22:15 – wieczór klubowy – BOWLING – BILARD BUDYNEK STOK 1

12 czerwca – ŚRODA – III DZIEŃ KONFERENCJI

7:00-9:30  - śniadanie BUDYNEK STOK 2 restauracja PANORAMA

Blok V 10:00 - 11:00 DYSKUSJA / BUDYNEK STOK 3 SALA WENECKA | KONKURS z nagrodami cz. 4

 

  • ISOFLEX AB – Thomas Vissgarden – CEO, Franciszek Seul – Reprezentant
    „Izolacja MANIFLEX w transporcie szynowym" 
  • INSTYTUT KOLEJNICTWA, ZAKŁAD POJAZDÓW SZYNOWYCH, Laboratorium Badań Taboru Paweł Urbańczyk – Adiunkt, Janusz Hodorowski - Starszy Specjalista
    „Modernizacja taboru - perspektywy i ograniczenia związane z hamulcem" 

11.00 – 11:15 Zakończenie konferencji oraz losowanie upominków wśród uczestników konferencji 

Do dyspozycji Gości konferencji:

  • bezpłatny parking
  • bezpłatne WI-FI  na terenie całego obiektu
  • bezpłatne CENTRUM WELLNESS
  • basen rekreacyjny - kryty z systemem dysz i atrakcji wodnych, jacuzzi, sauny oraz łaźnie parowe i aromatyczne)
  • basen zewnętrzny.

*)Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w programie.

    Klauzula informacyjna dotycząca posiadanych danych osobowych oraz ich przetwarzaniu.

    Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

    1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jana Karola Chodkiewicza 17.
    2. Administrator nie wyznaczył Inspektora Danych Osobowych.
    3. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.
    4. Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do realizacji kontraktów handlowych. Po zakończeniu ich trwania w innych zgodnych z prawem celach np. w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń oraz reklamacji.
      a) Pana/Pani dane osobowe będą przekazywane firmom zewnętrznym w celu zabezpieczenia i realizacji kontraktów.
      b) Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
    5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych orz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, do przenoszenia danych, do wniesienia sprzeciwu, do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    6. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna, że przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
    7. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
    8. Zgoda na przetwarzanie Pana/Pani danych osobowych może zostać przez Pana/Panią wycofana w każdym czasie, poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@izbakolei.pl co skutkować będzie usunięciem z bazy Administratora.
    9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.

    AKCEPTUJĘ